Rămâi conectat

Actualitate

Amplasarea aparatelor radar în data de 16.12.2015 pentru județele Alba și Hudedoara

Cugir INFO

Publicat

în

radar-politieAmplasarea aparatelor RADAR în județul ALBA

Drumul Naţional 1 – Galda de Jos – Teiuş – Aiud – Inoc – limită cu judeţul Cluj

Drumul Naţional 1- Sebeş – Cut – Cunţa – limită judeţul Sibiu

Drumul Naţional 1 – Alba Iulia – Sebeş – Cut – Cunţa

Drumul Naţional 1 – Alba Iulia –Sântimbru – Oiejdea

Drumul Naţional 7 – Săliştea – limită cu judeţul Hunedoara

Drumul Naţional 7-Alba Iulia – Șibot – limită judeţul Hunedoara

Drumul Naţional 67C – Sebeş –Petreşti – Săsciori – Daia Romana

Drumul Naţional 74 A – Câmpeni –Vadu Moţilor – Albac

Drumul Naţional 74 – Alba Iulia – Micești – Ighiu

Drumul Naţional 74 – Abrud –– Bucium Cerbu – Zlatna – Feneş

Drumul Naţional 75 – Baia de Arieş – Lupşa

Drumul Județean 750 C – Teiuş – Stremţ

Alba Iulia – Bulevardul Încoronării – Bulevardului Ferdinand I – strada Clujului, strada Regiment V Vânători, Strada Calea Moţilor

Ocna Mureş – Războieni – Noşlac

Municipiul Sebeş – strada Lucian Blaga, strada Traian

Cugir – strada Victoriei

Amplasarea aparatelor RADAR în județul HUNEDOARA

Drumul Național 7 Deva – Sântuhalm – Simeria

Drumul Județean 687 Cristur – Hunedoara

Drumul Județean 687 Hunedoara – Hăşdat

Drumul Național 66 Călan – Băcia

Drumul Național 7 Mintia – Veţel

Drumul Național 7 Veţel – Leşnic

Drumul Național 7 Leşnic – Săcămaş

Drumul Național 7 Ilia – Gurasada

Drumul Național 7 Gurasada – Burjuc

Drumul Național 7 Burjuc-Zam

Deva, Calea Zarand; Sântuhalm; Drumul Național 76 Căinelul de Jos – Bejan

Uricani pe Drumul Național 66A, str. Muncii


 Urmărește cugirinfo.ro și pe GOOGLE NEWS


Actualitate

APEL UMANITAR pentru ajutorarea unei familii compusă din 4 adulți și 2 copii, a cărei locuință a fost distrusă de un incendiu violent, seara trecută

Cugir INFO

Publicat

în

A fost lansat un apel umanitar pentru o familie de pe strada Răchiții din Cugir compusă din 4 adulți și 2 copii. Familia respectivă a rămas fără un acoperiș deasupra capului după un incendiu devastator.

„Asearã (n.a. în seara zilei de sîmbătă 27 septembrie 2025), în urma un incendiu devastator, o familie compusă din patru adulți şi doi minori (fetiță de un an si 5 luni, băiețel de 4 ani) din Cugir, strada Rãchiții, a rãmas fãrã un acoperiş deasupra capului, fãrã haine și fãrã cele necesare traiului de zi cu zi.

Din fericire nu existã victime.

Pentru persoanele care doresc să ofere sprijin, vã pun la dispoziție douã numere de telefon la care rãspund membrii familiei afectate:

0769970478
0745436074

Orice gest, cât de mic poate însemna enorm pentru aceastã familie. Mulțumesc anticipat celor care vor alege sã se implice!!!”, se arată în apelul umanitar lansat de Cristian Buflea.


 Urmărește cugirinfo.ro și pe GOOGLE NEWS


Citește mai mult

Actualitate

Incendiu violent, izbucnit la o casă situată pe strada Răchiții. Intervin pompierii militari din Sebeș și SVSU Cugir

Cugir INFO

Publicat

în

Pompierii militari din Sebeș și SVSU Cugir au fost solicitați să intervină în seara zilei de sâmbătă, pentru localizarea și stingerea unui incendiu violent, izbucnit la o casă situată pe strada Răchiții, cu risc de extindere la alte locuințe învecinate.

 

„Detașamentul de pompieri Sebeș intervine pentru stingerea unui incendiu în orașul Cugir. Din informațiile primite de la apelant incendiul se manifestă la o locuință. Forțe alocate: 2 x autospeciale de stingere cu apă și spumă, 1 x echipaj de prim ajutor și SVSU Cugir”, a transmis ISU Alba.

UPDATE: „Incendiul se manifestă la o locuință și la mai multe anexe aflate în proximitatea acesteia, pe o suprafata de aproximativ 260 mp. Se intervine pentru localizarea și stingerea în totalitate a incendiului”, a mai transmis ISU Alba.


 Urmărește cugirinfo.ro și pe GOOGLE NEWS


Citește mai mult

Actualitate

Duminică, 28 septembrie 2025, Rotary Club Cugir invită localnicii la „Promenada Inimilor” – Pași pentru sănătate și bucurie în comunitate

Cugir INFO

Publicat

în

Duminică, 28 septembrie 2025, de la ora 12:00, Rotary Club Cugir Anima Mundi invită locuitorii orașului Cugir la o plimbare în aer liber, pe traseul Crucea Viilor – Crucea de pe Dealul Cetate, pentru a marca Ziua Mondială a Inimii.

Prin acest eveniment dorim să subliniem importanța mișcării în prevenirea bolilor cardiovasculare și să încurajăm mersul pe jos ca parte a unui stil de viață sănătos.

„Evenimentul „Promenada Inimilor”, este parte a unui program internațional adoptat de cluburile Rotary, în parteneriat cu Fundația Română a Inimii și Societatea Română de Cardiologie, și are ca scop promovarea unui stil de viață activ și prevenirea bolilor cardiovasculare – principala cauză de mortalitate la nivel mondial. În România, un român suferă un infarct la fiecare 30 de minute. Bolile cardiovasculare rămân principala cauză de deces în țara noastră, iar prevenția începe cu pași mici – făcuți zi de zi, cu consecvență, grijă față de propria sănătate și implicare în comunitate”, ne-a relatat Cristina Luben – președintele Rotary Club Cugir Anima Mundi.

Pe lângă traseul accesibil pregătit pentru toate vârstele, participanții se vor bucura de un program plin de energie și culoare: înălțarea de zmee, simbol al bucuriei și al mișcării; întâlniri cu specialiști din domeniul sănătății; surprize dedicate celor mici și mari.

„Promenada Inimilor” este mai mult decât o plimbare: este o sărbătoare a sănătății, a solidarității și a comunității”, precizează Cristina, iar mesajul ei pentru 2025 – 2026 este foarte important: „Este o bucurie să ne reîntâlnim la Promenada Inimilor, un eveniment care vorbește despre grijă, echilibru și comunitate. Ne dorim să inspirăm comunitatea să facă din mișcare o obișnuință, pentru o viață mai lungă și mai frumoasă. Vă invităm pe toți să veniți alături de noi – copii, tineri, părinți și bunici – la mișcare, sursa sănătății INIMILOR NOASTRE”.

 

Constantin PREDESCU


 Urmărește cugirinfo.ro și pe GOOGLE NEWS


Citește mai mult

Actualitate

Administrație

Știri din zonă

Stiri din Alba

Știrea ta

Politică

Societate

Economie

Sport

Din județ

Cele mai citite știri

cugirinfo, stiri cugir, informatii cugir