Rămâi conectat

Ştiri din zonă

Trupul unui bărbat decedat, recuperat din apele râului Mureș de pompieri, în zona localității Balomiru de Câmp

Cugir INFO

Publicat

în

În curzul dimineții zilei de astăzi, 8 iunie 2022, pompierii din Alba Iulia, împreună cu SVSU Blandiana au intervenit pentru extragerea unei persoane, posibil decedate, din albia râului Mureș.

Din primele informații, Detașamentul de pompieri Alba Iulia în cooperare cu SVSU Blandiana intervin pentru extragerea corpului a unei persoane posibil decedate din albia râului Mureș, în localitatea Balomiru de Câmp.

În cadrul intervenției au fost alocate o autospecială pentru primă intervenție și comandă și o barcă. Potrivit IPJ Alba, polițiștii efectuează cercetarea la fața locului în zona localității Balomirul de Câmp unde, printr-un apel prin 112, a fost semnalată prezența unei persoane, posibil decedate, în albia râului Mureș.

UPDATE 1: Bărbatul a fost găsit și extras de către echipajul prezent la locul solitării. Acesta prezenta semne incompatibile cu viața, fiind declarat decesul acestuia.

UPDATE 2: Cadavrul gasit în râul Mureș aparține unui bărbat și se află în stare avansată de putrefacție. Acesta a fost transportat la Serviciul de Medicină Legală din cadrul Spitalului Județean de Urgență din Alba Iulia, în vederea efectuării necropsiei și stabilirea cauzei morții. Cercetările sunt continuate, pentru stabilirea identității acestuia și a tuturor împrejurărilor în care a intervenit decesul.


 Urmărește cugirinfo.ro și pe GOOGLE NEWS


Ştiri din zonă

Bărbat de 36 de ani din Balomiru de Câmp căutat de polițiști și familie, după ce a plecat de la domiciliu și nu a mai revenit

Cugir INFO

Publicat

în

Polițiștii din Alba caută un bărbat care a dispărut din localitatea Balomiru de Câmp. Persoanele care pot oferi informații sunt rugate să anunțe cea mai apropiată unitate de poliție sau să sune la 112.

În seara zilei de 14 noiembrie 2025, polițiștii Secției 2 de Poliție Rurală Vințu de Jos au fost sesizați de către un bărbat cu privire la faptul că fratele său, SCHULLER ROBERT WALTER, în vârstă de 36 de ani, a plecat de la domiciliul său, în data de 12 noiembrie 2025, într-o direcție necunoscută, și nu a mai revenit, iar membrii familiei nu au reușit să ia legătura cu acesta.

Bărbatul are următoarele semnalmente:

– 175 m înălțime;
– 80 de kilograme;
– Păr brunet;
– Ochi căprui

Bărbatul a fost dat în urmărire, iar polițiștii au demarat, imediat după sesizare, activități de căutare, dar, până în prezent, nu a fost găsit.

Persoanele care pot da informații, în vederea identificării sale, sunt rugate să anunțe cea mai apropiată unitate de poliție sau să sune la 112.


 Urmărește cugirinfo.ro și pe GOOGLE NEWS


Citește mai mult

Ştiri din zonă

Plăcinte și povățuire pentru post – hrană trupească și sufletească, la Săliștea

Cugir INFO

Publicat

în

Sâmbătă, împreună, cetățenii comunei Săliștea, au trăit un moment încărcat de emoție pentru întreaga comunitate.

Ca pe vremuri, oamenii s-au adunat la rugăciune în bisericuța de lemn cu hramul „Sfinților Arhangheli Mihail și Gavriil“, cu puține zile înaintea lăsatului secului de Crăciun.

„Ce frumos e când casa e plină, când se aud râsete și povești. Așa a fost după slujbă, la Căminul Cultural „Călin Julescu”, locașul unde comunitatea s-a adunat la plăcinte. Pe mese au fost puse cele mai bune bucate, aduse cu drag de gospodinele noastre, și ne-am bucurat împreună de gustul tradiției și de căldura comunității.  A fost o zi plină de emoție, credință și bucurii trăite împreună — o zi care ne-a arătat, încă o dată, cât de frumos e când suntem uniți.  Vă mulțumim tuturor celor care ați fost prezenți, care ați adus plăcinte și care ați fost cu noi la rugăciune”, a transmis un credincios din localitate.

 

Constantin PREDESCU


 Urmărește cugirinfo.ro și pe GOOGLE NEWS


Citește mai mult

Ştiri din zonă

Bărbat de 54 de ani din Săliștea cercetat de polițiști, după ce a fost depistat conducând băut pe DJ 705E

Cugir INFO

Publicat

în

Duminică, 9 noiembrie 2025, în jurul orei 09.00, polițiștii Secției 2 de Poliție Rurală Vințu de Jos au oprit, pentru control, DJ 705E, pe raza localității Săliștea, un autoturism condus de un bărbat, în vârstă de 54 de ani, din localitatea Săliștea.

Bărbatul a fost testat cu aparatul etilotest, rezultând valoarea de 0,45 mg/litru alcool pur în aerul expirat, motiv pentru care a fost condus la spital, în vederea stabilirii alcoolemiei.


 Urmărește cugirinfo.ro și pe GOOGLE NEWS


Citește mai mult

Actualitate

Administrație

Știri din zonă

Stiri din Alba

Știrea ta

Politică

Societate

Economie

Sport

Din județ

Cele mai citite știri

cugirinfo, stiri cugir, informatii cugir