cugirinfo, stiri cugir, informatii cugir

Acasă » Sport » Rezultate notabile la karturi ale sportivilor de la CSO Cugir

Rezultate notabile la karturi ale sportivilor de la CSO Cugir

Publicat în 27.10.2015 la ora 12:30

kartÎn cursul acestei luni, au avut loc două competiţii de karturi organizate de federaţia de specialitate, la care sportivii de la CSO Cugir pregătiţi de Ioan Baciu şi Ioan Negrea au obţinut rezultate remarcabile.

Primul eveniment s-a desfăşurat la Bacău, în cadrul „Cupei României la Karting viteză”, unde pilotul cugirean Mihai Simedru – clasa Regina KZ2 – 125 cm cubi s-a clasat pe locul II, după o finală dramatică în care a condus 16 ture pe primul loc. La finalul campionatului de karting profesionist FRAS – DUNLOP, Mihai Simedru s-a clasat pe locul III. Cea de-a doua competiţie s-a desfăşurat în cadrul Campionatului Naţional Școlar, pe pista de karting din Tg. Secuiesc, piloţii de la CSO Cugir ocupând următoarele poziţii: locul I – Mihai Simedru clasa KZ2 – 125 cm cubi, locul II Sebastian Baciu – clasa Kadet – 80 cm cubi, locul II – Toni Negru – clasa Pufo, locul IV – Ştefan Baciu – clasa Bambini, locul V – Tudor Negrea – clasa Bambini.