cugirinfo, stiri cugir, informatii cugir

Acasă » Sport » Victorie așteptată de trei jocuri: Metalurgistul Cugir – Minerul Motru 3-0 (1-0)

Victorie așteptată de trei jocuri: Metalurgistul Cugir – Minerul Motru 3-0 (1-0)

Publicat în 26.09.2015 la ora 20:02

metalurgistul-cugir-minerul-motru-sep-2015După trei rezultate negative, Metalurgistul Cugir a reuşit să câştige astăzi, în etapa a 5-a a eşalonului terţ, acasă cu Minerul Motru, scor 3-0 (1-0).

Scorul a fost deschis de Șt. Radu (16) – după un corner, fundaș aflat la prima reușită stagională.

• S-a jucat pe contre

Minerii au fost arțăgoși sub Drăgana. Șirul ocaziilor a fost deschis de Tudoran, min. 10 – șut în plasa laterală, din poziție singur cu portarul. Cugirul s-a instalat la timonă, dar Bănică a intervenit salutar în câteva rânduri, o altă oportunitate fiind risipită de Cîrstean (21). La reluare, Șt. Radu i-a lăsat locul lui Necșulescu, iar Bănică a scos excelent șutul lui M. Neagu (51).  Oaspeții puteau egala la centrarea lui Gavrilescu prin fața porții (53).

• Descătușare în ultima jumătate

Cîrstean a finalizat simplu, cu latul, din 6 metri, după o centrare trimisă de nou-intratul Afrapt și a majorat diferența în min. 64. O altă rezervă, I. Radu (70), abia intrat în teren a preluat ștafeta și a marcat simplu.

• Opric a schimbat jumătate de echipă

Supărat pentru semieșecul cu Giarmata, antrenorul Marius Opric a schimbat jumătate dintre titulari, intrând în primul unsprezece Itu, Cîrstean, Tiut, L. Moldovan și M. Neagu.

• Minerii, deplasare cu autoturismele

Din pricina problemelor financiare, minerii au fost să nu se prezinte. Până la urmă deplasarea a fost efectuată cu 16 jucători, 3 autoturisme și un microbuz.

Au evoluat echipele: Metalurgistul: Tiut – Bold, Goșa, Șt. Radu, Huțanu, Chelaru, M. Neagu, Piko, L. Moldovan, Itu, Cîrstean; rezerve Dragotă – Goronea, Necșulescu, I. Radu, Ghergar, Afrapt, Tăban. Antrenor Marius Opric.

Minerul: Bănică – Iclăzan, Nueleanu, Colareza, Schinteie, G. Cruceru, Tobă, C. Gavrilescu, Gh. Tudoran, Cerbu, Ghighilicea; rezerve Gorun, Stroescu, Pruteanu, Vrîncuți, Jianu. Antrenor Ion Alecu.

Etapa viitoare, trupa lui Opric se deplasează la Lugoj.

Clasament C4 - etapa a V-a

1.ASU Poli Timisoara540111-312
2.FC Hunedoara540111-412
3.Metalurgistul Cugir531112-610
4.Naţional Sebiş53115-310
5.Mama Mia Becicherecul Mic43019-79
6.CSM Lugoj53026-49
7.Performanţa Ighiu52218-48
8.Pandurii II Târgu Jiu52216-48
9.Minerul Motru51222-75
10.Măgura Cisnădie41121-44
11.ACSO Filiași51046-103
12.Cetate Deva41035-93
13.Univ. Craiova II41033-83
14.Milenium Giarmata50233-82
15.CS Ineu40131-81

Acest articol a fost citit de 158 ori

Victorie așteptată de trei jocuri: Metalurgistul Cugir – Minerul Motru 3-0 (1-0)
5 (100%) 2 vote[s]

Comentarii

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.