cugirinfo, stiri cugir, informatii cugir

Acasă » Sport » Şoimii Pâncota – Metalurgistul Cugir 1-1 (0-0). Lucian Itu aduce un punct pentru cugireni în prelungiri

Publicat în 04.10.2013 la ora 17:08

Marius-Opric-Metalurgistul-CugirVeteranul Lucian Itu a egalat în minutul 90+3 al partidei de la Pâncota, iar Metalurgistul Cugir a plecat cu un punct mare de pe terenul “şoimilor”. Golul lui A. Mihai (61, după o fază la care a lucrat albaiulianul P. Păcurar) părea să producă eşecul Metalurgistului Cugir la Pâncota, localitatea devenită un veritabil coşmar pentru antrenorul Marius Opric, însă Itu a speculat la maximum o gafă a portarului Paşcalău (a prin iniţial mingea şi apoi a scăpat-o, la o lovitură liberă)!

• Mini-răzbunarea lui Opric

În urmă cu aproape 5 luni, la Pâncota, Şoimii au blocat FC Hunedoara din drumul spre promovarea în Liga a 3-a, după un meci încărcat de evenimente.

Conjudeţenii şi-au întrerupt seria de 4 victorii consecutive, dar rămân pe poziţia secundă după runda a 6-a, cu 13 puncte, stau marţi şi joacă în weekendul viitor tot în deplasare, la Baia Mare.

Metalurgistul a folosit următorii jucători de câmp: Tiut – Al. Man (81, Iovănescu), M. Radu, I. Buta, M. Neagu – D. Grozav (88, A. Cîmpean), Negură (77, Ispas) – D. Lupșan, Itu, Șuteu (88, A. Ianc) – Cîrstean. Pe bancă: Lăncrănjan – Tăban, Șuvaina. Antrenor: Marius Opric.

1. Naţional Sebiş  6    5  1  0  13-1  16
2. Metalurgistul Cugir  6    4  1  1  13-4  13
3. CS Oşorhei  5    3  1  1  9-6  10
4. Unirea Jucu  5    2  2  1  10-9  8
5. FC Municipal Baia Mare  5    2  2  1  7-6  8
6. Şoimii Pâncota  5    2  1  2  11-5  7
7. FC Zalău  6    2  1  3  10-7  7
8. CS Ineu  6    1  3  2  5-8  6