cugirinfo, stiri cugir, informatii cugir

Acasă » Sport » „Roș-albaștrii” au luat punct la Cisnădie: Viitorul Șelimbăr – Metalurgistul Cugir 2-2 (2-1)

Publicat în 25.10.2019 la ora 17:13

Metalurgistul Cugir a remizat astăzi la Cisnădie, scor 2-2 (1-2), împotriva nou-promovatei Viitorul Șelimbăr, într-un meci contând pentru etapa a 10-a a Ligii a 3-a, o dispută spectaculoasă, cu răsturnări de scor (0-2, 2-1, 2-2), în care fiecare echipă s-a aflat la conducere.

Vizitatorii au deschis scorul prin Șaucă (22) – cu prima reușită stagională, însă gruparea din Sibiu a replicat, punctând prin Neacșa (27, ce a transformat un penalty, faultat Tegbo) și An. Cîmpean (36) – fostul jucător al Performanței Ighiu, într-o primă repriză interesantă. „Roș-albaștrii” nu au plecat cu mâna goală din Sibiu, întrucât ru reușit să egaleze în minutul 82 prin același Șaucă, ce și-a trecut în cont o dublă.

Gruparea de sub Drăgana a bifat al 4-lea meci consecutiv fără eșec (6 puncte strânse), iar nou-promovata este la al 4-lea meci în care nu a cunoscut gustul succesului.

Echipe: Viitorul: Matenciuc – A. Cîmpean, Natea, Vișa, D. Groza, Neacșa, M. Chindriș, Tegbo, Tineiu, Curtean, Cîrloanță; rezerve Băilă, Moga, Giura, Doda, Topor, A. Stanciu, Cîrstean. Antrenor Ioan Luca.

Metalurgistul: R. Anton – Bold, Dohotariu, Șt. Radu, Vitinha – Șaucă, D. Casian, M. Neagu, Dicu – Itu, P. Păcurar; rezerve N. Bănică, B. Coroian, L. Contra, R., Voicu, Baratky, Șuteu. Antrenor Lucian Itu.

Arbitri M. Salomir, P. Pojar, R. Mereș (toți Cluj-Napoca) Observator B. Dragoș (Făgăraș), Al. Gherghe (Făgăraș).