cugirinfo, stiri cugir, informatii cugir

Acasă » Sport » Pas important către Liga a II-a: Naţional Sebiş – Metalurgistul Cugir 1-2

Pas important către Liga a II-a: Naţional Sebiş – Metalurgistul Cugir 1-2

Publicat în 28.03.2014 la ora 17:34

Metalurgistul-Cugir-Ariesul-TurdaMetalurgistul Cugir a reușit să se impună în derby-ul seriei a V-a a Ligii a 3-a, disputat astăzi la Sebiș, cu scorul de 2-1 și este cu un pas mai aproape de promovarea în Liga a II-a.

Pentru Național Sebiș a marcat Morariu în minutul 72 iar pentru Metalurgistul au marcat Șuteu în min. 32 cu capul după o lovitură de colț executată excelent de Itu, respectiv Man în min. 89, cu un şut din marginea careului mic, după mai multe gafe în defensiva Sebişului. Victoria este cu atât mai mare cu cat Metalurgistul Cugir a evoluat mai bine de 60 de minute în 10 jucători de câmp după ce fundașul central Adrian Potopea a primit cartonaș roșu direct în minutul 22 pentru o intrare dură la mijlocul terenului.