cugirinfo, stiri cugir, informatii cugir

Acasă » Sport » Opric: „Mergem să câştigăm la Sebiș”

Opric: „Mergem să câştigăm la Sebiș”

Publicat în 24.03.2014 la ora 11:10

marius-opric-22-mar-2014Metalurgistul Cugir s-a impus sâmbătă cu scorul de 4-1 în faţa echipei FCM Baia Mare, după un meci cu două reprize total diferite. În prima parte oaspeţii au condus partida, lucru sesizat de către tehnicianul Marius Opric, care după meci a declarat că elevii săi au avut o evoluţie “nereuşită ca să nu zic proastă”.

Cu toate acestea, Cugirul a impresionat în repriza secundă, mai ales în compartimentul ofensiv. După eliminarea unui jucător din tabăra oaspete singura problemă a partidei a devenit scorul final, 4-1 stabilit prin cele trei goluri din mitanul secund de Cîrstean, Goronea şi Şuteu. Tehnicianul cugirenilor, Marius Opric a declarat că este mulţumit de victoria echipei sale, care le dă un moral bun înainte de derby-ul de vineri, progrmat împotriva viceliderului, Naţional Sebiş. Antrenorul a privit meciul din tribună după ce a fost eliminat la partida disputată contra celor de la Pâncota, în urmă cu două săptămâni.