Rămâi conectat

Actualitate

O femeie de 60 de ani din Cugir a decedat de COVID-19, la Spitalul Municipal Blaj

Cugir INFO

Publicat

în

În cursul dimineții de astăzi, 27 mai 2020, GCS a comunicat că în județul Alba a fost înregistrat încă un deces, cel de-al 20-lea, cauzat de COVID-19.

Decesul cu numărul 20 este o femeie, în vârstă de 60 ani din Cugir, care  a fost confirmată la data de 9 mai 2020 și a murit, în cursul nopții trecute la Spitalul Municipal din Blaj. Pacienta suferea de Diabet Zaharat Tip II.

Până la această oră numărul total al cazurilor înregistrate în județul Alba ajunge la 357 persoane confirmate pozitiv, 238 persoane vindecate și 20 decese.

Transmitem pe această cale SINCERE CONDOLEANȚE familiei îndoliate. Dumnezeu să o odihnească în pace!


 Urmărește cugirinfo.ro și pe GOOGLE NEWS


Actualitate

Un minor de 6 ani din Cugir a ajuns la spital, după ce a fost lovit de un autoturism în timp ce traversa strada Alexandu Sahia pe bicicletă și prin loc nepermis

Cugir INFO

Publicat

în

Joi, 4 iunie 2026, în jurul orei 19.26, polițiștii din orașul Cugir au fost sesizați, prin SNUAU 112, cu privire la faptul că, pe strada Alexandru Sahia, a avut loc un eveniment rutier.

Polițiștii s-au deplasat la fața locului și au constatat un bărbat, în vârstă de 39 de ani, din orașul Cugir, în timp ce conducea un autoturism, l-ar fi surprins și accidentat pe un minor de 6 ani, din orașul Cugir, care s-ar fi angajat în traversarea străzii, prin loc nepermis, cu bicicleta.

În urma evenimentului rutier, minorul a suferit leziuni corporale, fiind transportat la spital pentru a-i fi acordate îngrijiri medicale de specialitate.

Cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.


 Urmărește cugirinfo.ro și pe GOOGLE NEWS


Citește mai mult

Actualitate

Tânăr de 26 de ani din Cugir reținut de polițiști, după ce a încălcat prevederile ordinului de protecție provizoriu

Cugir INFO

Publicat

în

Miercuri, 3 iunie 2026, polițiștii din cadrul Poliției Orașului Cugir au luat măsura reținerii, pentru 24 de ore, față de un bărbat, în vârstă de 26 de ani, din orașul Cugir, cercetat pentru încălcarea măsurilor dispuse prin ordinul de protecție, emis de către Judecătoria Alba Iulia, la data de 5 mai 2026.

Din cercetări a reieșit că, în dimineața zilei de 3 iunie 2026, bărbatul s-ar fi apropiat de fosta sa parteneră, în vârstă de 24 de ani, la o distanța mai mică de 20 de metri, încălcând astfel măsurile dispuse prin ordinul de protecție.

Bărbatul urmează să fie prezentat Parchetului de pe lângă Judecătoria Alba Iulia pentru a fi dispuse măsurile legale.

Cercetările sunt continuate.


 Urmărește cugirinfo.ro și pe GOOGLE NEWS


Citește mai mult

Actualitate

Administrație

Știri din zonă

Stiri din Alba

Știrea ta

Politică

Societate

Economie

Sport

Din județ

Cele mai citite știri

cugirinfo, stiri cugir, informatii cugir