cugirinfo, stiri cugir, informatii cugir

Acasă » Sport » Metalurgistul Cugir a remizat atât cu Hermannstadt cât și cu Hermannstadt II, în triunghiularul amical de la Sibiu

Publicat în 02.03.2018 la ora 16:26

Metalurgistul Cugir a participat, astăzi, la un triunghiular amical la Sibiu, alături de formațiile Hermannstadt II (divizionara terță) și Hermannstadt (jucătorii care nu au evoluat în sferturile de finală ale Cupei României cu FCSB), partidele disputându-se pe „Municipal”, unde ieri echipa lui Alex Pelici a umilit echipa lui Gigi Becali.

Partidele s-au desfășurat sub forma a 3 reprize a câte 45 de minute, primele două fiind disputate de gruparea de sub Drăgana, care a învins cu 2-1 pe Hermannstadt II (goluri Făgărășanu și Măd. Popa) și a pierdut 0-1 cu Hermannstadt (nume precum R. Crișan, Neagu, Boboc, Lupu, Tîrnovan, Surugiu, Dumitriu, Pamfile).

Antrenorul Călin Moldovan a mizat pe Crivăț (46, N. Bănică) – Tăban, Negrescu, Vărărean, M. Neagu – Șaucă, Măd. Popa (80, Scurtu), Sorian, Șuteu (75, Firan) – Codrea (70, Udrea), Făgărășanu; Itu și Cioban – menajați, Șt. Radu (s-a operat la Tg. Mureș, va absenta tot returul).

Metalurgistul Cugir va juca primul meci oficial sâmbătă, 11 martie, în deplasare cu CS Iernut, în etapa a 17-a din Seria a 5-a din Liga a 3-a.