cugirinfo, stiri cugir, informatii cugir

Acasă » Sport » Metalurgistul Cugir a câştigat cu 2-0 partida disputată astăzi în compania CS Oşorhei

Publicat în 09.11.2013 la ora 17:22

metalurgistul-cugir-sanatatea-clujAstăzi, sub Drăgana, elevii lui Marius Opric au dat piept în prima partidă din retur cu formaţia de pe locul al 4-lea în clasament, CS Oşorhei. Revenit printre titulari, capitanul Lucian Itu a pus umărul la primul succes al Cugirului după 3 etape.

• Adrian Cîrstean a marcat din nou două goluri ca si etapa trecută şi a ajuns la 9 goluri marcate în acest sezon

Marius Opric a început partida cu formula standard, printre care s-a regăsit şi liderul, căpitan Lucian Itu. Meciul a început cum nu se putea mai bine pentru cugireni, care au deschis scorul în minutul 6, prin nimeni altul decât Adrian Cîrstean. Itu şi compania au intrat la vestiare cu avantajul de un singur gol pe tabelă, consemnat în debutul partidei de către Cîrstean. Acelaşi Cîrstean a stabilit scorul final în minutul 66 al partidei. Prima victorie din returul de campionat a fost sărbătorită alături de cei aproximativ 600 de fani prezenţi la meci.

Iată cele două formaţii care s-au întâlnit în derby-ul de sub Drăgana:

Metalurgistul Cugir: Tiut – Al. Man, Radu, Buta, Trăscan, Neagu, Şuteu (77, Ianc), L. Itu (74, Goronea),  Tăban (84, Oniga), Negură (67, Şuvaina), Cîrstean. Antrenor: Marius Opric.

CS Oşorhei: Ghilea – Morar, Pintea, Pop, Arsene, Magda, Ember, Poiana, Andor, Contor, Achim. Antrenor: Rudi Covacs. Au mai intrat: Horvat şi Ardelean.