Rămâi conectat

Actualitate

MESAJE de ZIUA FEMEII 2014. Un buchet de SMS-uri şi URĂRI pentru femeile din viaţa voastră | cugirinfo.ro

cugirinfo.ro

Publicat

în

Urări, SMS-uri şi FELICITĂRI pentru femeile din viaţa voastrăMesaje de 8 martie Mesaje de ziua femeii | cugir info.ro

“Pentru că sunteţi cele care înseninează zilele bărbaţilor – deşi ei se plâng dar numai pentru că aşa s-au obişnuit – pentru că sunteţi cele care suflaţi dragoste peste orice faceţi voi şi familia voastră, pentru că sunteţi cele care numai când priviţi către copiii voştri, daţi lumii mai multă frumuseţe, pentru că sunteţi cele care găsesc în fiecare zi timp pentru orice problemă şi orice nevoie a celor dragi, pentru că, deşi vă mai plângeţi câteodată, o luaţi de la capăt în fiecare zi, mai puternice şi mai hotărâte, pentru că sufletul vostru ştie ce e iubirea, cum se dăruieşte şi cum se primeşte ea… şi pentru tot ceea ce reprezentaţi… pentru voi timpul se opreşte puţin în loc la fiecare început de Primăvară, să vă aducă un omagiu…La mulţi ani!

Ziua de 8 Martie este ziua feminităţii, a frumuseţii, a dragostei, ziua în care femeia –  fiinţa delicată, sensibilă, cea care dă viaţă, este în centrul atenţiei. În această zi specială cu toţii mesaje de 8 martietransmitem femeilor din viaţa noastră un gând bun. Pentru a veni în sprijinul celor care sunt în pană de inspiraţie, oferim mai jos un buchet de mesaje de 8 Martie, atent alese, pentru toate gusturile.

“De 8 martie îţi urăm o primăvară frumoasă, cu soare, fericire şi toată dragostea noastră prinsă într-un frumos buchet de ghiocei ce vestesc venirea unei noi primăveri!”

“Azi uită cine eşti şi trezeşte-te la viaţa o dată cu natura. Fii un fluture zglobiu şi aşează-te pe prima floare a purităţii. Ziua să-ţi fie mai senină ca infinitul. La mulţi ani, floare a primăverii. Te iubesc!”

“Sunt cel mai fericit bărbat, am trecut împreună prin bune şi rele, nu trebuie să-ţi dau mesaje pompoase de 8 Martie pentru că toată lumea ştie că tu eşti minunea vieţii mele. La mulţi ani, scumpa mea soţie”

“Îţi urez o zi a femeii în care să te bucuri de fiecare rază de soare, de fiecare pată de verdeaţă şi… de dragostea mea necondiţionată. La mulţi ani, de Ziua Femeii”

“Îţi doresc ca aceste zile de primăvară şi răsăritul soarelui să-ţi aducă peste zi împlinirea viselor alături de tot ceea ce poate fi: mai pur, mai sincer, mai curat… te iubesc!”

“Odată cu venirea primăverii, ai venit tu… a răsărit primul ghiocel şi cu el dragostea mea pentru tine… ţi-am dăruit un buchet de flori şi tu mi-ai dăruit dragostea ta… şi de atunci în sufletul meu e întotdeauna primăvara… pentru că acolo eşti tu… tu eşti primăvara sufletului meu. Te iubesc!”

“Te port oriunde în gândurile mele şi te simt chiar dacă eşti departe de mine! De 8 martie îţi urez o primăvară frumoasă, cu soare, fericire şi toată dragostea prinsă într-un frumos buchet de ghiocei ce vestesc venirea unei noi primăveri!”

“Fie ca ziua de 8 Martie să-ţi aducă toată lumea la picioare, zâmbetul pe buze şi toată fericirea de pe pământ. La mulţi ani, draga mea!”

“Când mă uit afară, văd doar vânt şi ploi. Când mă uit la cer, e mereu înnorat şi cenuşiu. Dar când mă uit la tine ştiu că va veni timp frumos, pentru că tu eşti soarele şi primăvara mea. La mulţi ani!”

“Îţi doresc ca aceste zile de primăvară şi răsăritul soarelui să-ţi aducă peste zi împlinirea viselor alături de tot ceea ce poate fi: mai pur, mai sincer, mai curat… Te iubesc!”

„Viața, arta, chiar și energia se declină la feminin. Ideea, ca și lupta și pâinea sunt tot femei. Privind femeile, sfârșești a crede în mitul cu supraoamenii în care fiecare din ele valorează cât doi bărbați. Ambițioase, dinamice, cu plăcerea muncii, emotive și eficace, fac ca intervenția lor să fie mai intuitivă, mai psihologică, benefică….”

“Fluturele meu…. Frumuseţea, ca şi zborul şi iubirea, de cenusa-şi leagă firea. De-i ştergi fluturelui praful, nici o vrajă, nici o boare, nu-l vor face să mai zboare.Tu eşti fluturele meu şi promit că niciodată nu voi şterge praful dragostei de pe aripile tale. La mulţi ani!”

“De ziua ta… Ce aş putea să-ţi doresc mai mult decât să ai în suflet veşnic primăvară?”

“Îţi doresc ca răsăritul soarelui să-ţi aducă peste zi împlinirea viselor alături de tot ceea ce poate fi mai pur, mai sincer, mai curat. Un 8 Martie însorit!”

“1000 de flori şi tot atâtea gânduri bune pentru o persoană deosebită. Vă doresc o zi specială, la fel ca dumneavoastră. La mulţi ani!”

“Fie ca ziua de 8 Martie să-ţi aducă toată lumea la picioare, zâmbetul pe buze şi toată fericirea de pe pământ. La mulţi ani!”

“Fie ca toate împlinirile frumoase, sănătatea şi spiritul acestei zile să te însoţească pretutindeni. Îţi doresc un 8 Martie special!”

“La mulţi ani pentru o femeie de nota 10! Să nu te schimbi niciodată!”

“Să fii sănătoasă şi o poftă permanentă de o retrezire la viaţă, o veşnică reînoire de forţe şi bucuria de a trăi. Aşa să fie, îţi doresc cu drag…!

“De 8 martie îţi urăm o primăvară frumoasă, cu soare, fericire şi toată dragostea noastră prinsă într-un frumos buchet de ghiocei ce vestesc venirea unei noi primăveri!”

“Fie ca toate împlinirile frumoase, sănătatea şi spiritul acestei zile să vă însoţească pretutindeni…şi fie ca primăvara iubirii să vă inunde sufletul cu bucurie şi cu parfumul tuturor florilor sale. Vă doresc un 8 Martie cât mai frumos”

“Ziua asta să fie un prilej de bucurie pentru noi toate, să simţim mai puţin apăsarea grijilor şi să ne umplem gândurile şi sufletul de căldura primăverii. La mulţi ani, tuturor femeilor!”

“Dacă vezi că soarele-ţi râde prin păr, dacă simţi miros de ghiocei, dacă auzi ciripit de păsărele, atunci înseamnă că trăieşti o nouă primăvară… Fie ca primăvara să-ţi aducă bucurie în suflet, fericire şi linişte. Îţi doresc multă sănătate şi pace şi sper că într-o zi să te alături şi tu clubului mămicilor că este o experienţă de neimaginat!”

“Închin paharul pentru noi Femeile! pentru bărbaţii care ne au, pentru nenorociţii care ne-au avut şi pentru cei care vor avea norocul să ne cunoască!Pentru toate femeile frumoase pe care vreau să le văd fericite!”


 Urmărește cugirinfo.ro și pe GOOGLE NEWS


Actualitate

Spitalul Orășenesc Cugir își continuă dezvoltarea prin intermediul fondurilor europene

cugirinfo.ro

Publicat

în

Proiectul „Guvernanță digitală eHealth și interoperabilitate în cadrul Spitalul Orășenesc Cugir” care a fost implementat în urmă cu un an, valorând aproape 1.500.000 lei, a ajuns la stagiul intermediar de realizare.

După finalizarea proiectului, pacienții și aparținătorii lor vor putea avea acces în timp real la progresele constante, care se fac cu privire la tratarea evenimentului medical pentru care au fost ajuns la spital. Acest proiect a fost câștigat, prin inițiativa Spitalului Orășenesc Cugir, pentru Investiții în sistemele informatice și în infrastructura digitală a unităților sanitare publice, în cadrul PNRR.

Prin realizarea proiectului preconizăm schimbări de substanță în următoarele direcții strategice:

– Îmbunătățirea rețelelor de comunicații;
– Implementarea și/sau îmbunătățirea software-ului clinic și a interoperabilității;
– Implementarea și/sau îmbunătățirea software-ului non-clinic și a interoperabilității;
– Automatizarea și eficientizarea fluxurilor de lucru, în beneficiul unui sistem bine structurat și optimizat;
– Creșterea gradului de satisfacție al pacienților care vor beneficia de îngrijire medicală;
– Îmbunătățirea capabilităților interne de administrare a pacienților și a evenimentelor medicale;
– Automatizarea proceselor interne sunt consumatoare de timp și care necesită multă activitate manuală;
– Creșterea gradului de interconectivitate și interoperabilitate atât intern, în cadrul spitalului, cât și cu alte unități medicale;
– Creșterea nivelului de securitate și confidențialitate a datelor.

Managerul Spitalului, Florin Arion, a declarat că își dorește ca „proiectul să aibă un impact pozitiv asupra încrederii pe care pacienții o vor avea în ceea ce privește serviciile medicale de care au beneficiat, în perioada cât au fost internați în spital sau au fost programați în diverse structuri ale acestuia.”


 Urmărește cugirinfo.ro și pe GOOGLE NEWS


Citește mai mult

Actualitate

Tânăr de 20 de ani din Cugir reținut de polițiști, după ce a agresat un bărbat pe strada Alexandru Sahia și i-a furat banii, cardurile bancare și telefonul mobil

cugirinfo.ro

Publicat

în

La data de 16 februarie 2025, polițiștii din Cugir au luat măsura reținerii, pentru 24 de ore, față de un bărbat de un tânăr de 20 de ani, din orașul Cugir, bănuit de săvârșirea infracțiunii de tâlhărie.

Polițiștii din Cugir au fost sesizați, în după-amiaza zilei de ieri, 16 februarie 2025, de către un bărbat de 50 de ani, din Cugir, cu privire la faptul că ar fi fost victima unei infracțiuni de tâlhărie.

Din verificările efectuate de polițiștii din Cugir, a reieșit că, la data de 16 februarie 2025, în jurul orei 15.00, în timp ce se afla pe strada Alexandru Sahia din orașul Cugir, bărbatul de 50 de ani ar fi fost abordat de un tânăr care, profitând de faptul că bărbatul de 50 de ani se afla sub influența băuturilor alcoolice, l-ar fi agresat fizic și i-ar fi sustras suma de 1.400 de lei, două carduri, precum și telefonul mobil.

La scurt timp, polițiștii l-au identificat pe tânărul de 20 de ani, din Cugir, fiind luată măsura reținerii preventive.

În cursul zilei de azi, 17 februarie 2025, acesta va fi prezentat Parchetului de pe lângă Judecătoria Alba Iulia, în vederea dispunerii măsurilor legale.


 Urmărește cugirinfo.ro și pe GOOGLE NEWS


Citește mai mult

Actualitate

Incendiu la acoperișul unei case de pe strada Simion Bărnuțiu. Intervin pompierii militari din Sebeș și SVSU Cugir

cugirinfo.ro

Publicat

în

Pompierii militari din Seneș și SVSU Cugir au fost solicitați să intervină, sâmbătă după-amiază, pentru localizarea și stingerea unui incendiu izbucnit la acoperișul unei case situate pe strada Simion Bărbuțiu, din orașul Cugir.

„Detașamentul de pompieri Sebeș intervine pentru stingerea unui incendiu în orașul Cugir, str. Simion Barnutiu. Din informațiile primite de la apelant incendiul se manifestă la acoperișul unei locuințe. Forțele alocate: 1 x ASAS, 1 x EPA si SVSU Cugir”, a transmis ISU Alba.

UPDATE: „Incendiul a fost stins. A ars funinginea din interiorul unui coș de fum”, a mai transmis ISU Alba.


 Urmărește cugirinfo.ro și pe GOOGLE NEWS


Citește mai mult

Actualitate

Administrație

Știri din zonă

Stiri din Alba

Știrea ta

Politică

Societate

Economie

Sport

Din județ

Cele mai citite știri

cugirinfo, stiri cugir, informatii cugir