cugirinfo, stiri cugir, informatii cugir

Acasă » Sport » Meci amical disputat la încheierea cantonamentului centralizat: Șurianu Sebeș – Metalurgistul Cugir 1-3 (0-0)

Publicat în 05.02.2016 la ora 15:14

metalurgistul-cugir-surianu-sebes-feb-2016Metalurgistul Cugir a învins astăzi, într-un meci amical disputat pe Arena „Pielarul” din Sebeș, pe Şurianu cu scorul de 3-1 (0-0).

Golurile au fost înscrise în actul secund de Itu (56), Chelaru (62) şi Necşulescu (67), respectiv Val. Drăgan (79, din penalty). Divizionara terţă a încheiat stagiul centralizat, iar formaţia lui Mihai Manea va intra tot de astăzi, în cantonament la Codlea.

În prima parte s-a consemnat doar accidentarea lui Cîrstean, entorsă la gleznă, acesta fiind înlocuit de veteranul Itu, care şi-a pus serios amprenta pe compartimentul ofensiv cugirean.

În actul secund, spectaculozitate jocului a crescut, mărturie fiind cele 4 goluri, plus încă două bere semnate de Val. Drăgan şi Fulea (Şurianu).

Au evoluat formaţiile: Metalurgistul: Dragotă – Tăban, Negru, Letan, Huţanu – Afrapt, Necşulescu, M. Neagu, Nicorici (CSŞ Botoşani) – Cîrstean, G. Goronea; iar după pauză au intrat Tiut, Piko, D. Codrea, Şt. Radu, Petricău, Chelaru, Şuteu, Itu (din prima repriză); absenţi din diverse motive Bold, Iovănescu, Iovu, I. Radu.

• Şurianu Sebeș: V. IgnatRahovean, Borşoi, Morariu, G. Toma – A. Lăcătuş, I. Grozav, Ludvig, N. Găldean – Cl. Marcu, Coltor; au mai evoluat D. Pop – Todea, Trif, Deaconu, Trifa (Rapid CFR Teiuş), Fulea, Val. Drăgan, P. Muntean, I. Găldean