cugirinfo, stiri cugir, informatii cugir

Acasă » Sport » La revenire, Opric învins categoric în Zăvoi: CSM Rm. Vâlcea – Metalurgistul Cugir 4-1 (1-0)

Publicat în 05.08.2015 la ora 20:07

metalurgistul-cugir-unirea-jucu-sep-2014În cursul acestei după-amiezi, Metalurgistul Cugir a avut parte de o confruntare amicală în Zăvoi, cu CSM Rm. Vâlcea, echipa din eşalonul secund condusă de ex-uniristul Alexandru Pelici, care s-a impus cu scorul de 4-1 (1-0).

Gazdele au condus la pauză, vizitatorii au egalat în actul secund prin nou-venitul Ghergar (UTA Arad), însă în ultimele 15 minute amfitrionii au înscris în trei rânduri.

• Eșec pentru Opric la revenirea pe banca Metalurgistului

La primul joc pe banca tehnică a Cugirului în noul său mandat, Marius Opric i-a utilizat pe Dragotă – Bold, Negru, Șt. Radu, Șuteu, L. Moldovan, Piko, M. Neagu, Necșulescu, I. Radu, Cîrstean, iar după pauză au mai intrat Itu, Ghergar, Tăban, Iovănescu, Sandosche, Stoian, Lăncrănjan.

CSM Rm. Vâlcea a utilizat distribuția: Geantă – Deaconescu, Stoica, Cucui, A. Marin – Iordache, Dumitrașcu – Oct. Vasile, Petrescu, Firțulescu – Voinea. După pauză au jucat Dozescu – Oct. Vasile, Pîrvulescu, R. Bratu, Ionescu – Neagoe, Preda – I. Marin (75, Georgescu), Piscanu, Geantă – Staicu.

Sâmbătă, de la ora 10.30, sub Drăgana pe Stadionul „CSO” se va disputa returul acestui joc.