cugirinfo, stiri cugir, informatii cugir

Acasă » Sport » Înfrângere amicală, în ultimul minut de joc: Metalurgistul Cugir – Unirea Jucu 1-2 (1-0)

Publicat în 15.08.2015 la ora 16:07

metalurgistul-cugir-unirea-jucu-sep-2014După victoria contra “viruşilor verzi” din turul al III-lea al Cupei României, echipa de sub Drăgana a susţinut o partidă de verificare pe propriul teren, cu Unirea Jucu pierdută cu scorul 1-2 (1-0), vizitatorii punctând în ultimul minut pentru acest succes amical.

Amfitrionii au marcat primii prin golgheterul Cîrstean (29), care a profitat de o ezitare a defensivei adverse. “Sunt mulţumit în mare măsură de evoluţia echipei, în ansamblu am jucat bine. La 1-1 am avut o bară prin Ionuţ Radu. S-a resimţit şi starea de oboseală, cauzată de numeroasele partide din ultimele două săptămâni”, a explicat Marius Opric.

Pentru Metalurgistul au jucat Dragotă – Bold, Goşa (la debut), Piko, Şt. Radu, A. Moldovan, Necşulescu, M. Neagu, Afrapt, Cîrstean, Ghergar; au mai intrat Tiut, Negru, Şuteu, Itu, I. Radu, Tăban, Iovănescu, Huţanu, G. Goronea.