cugirinfo, stiri cugir, informatii cugir

Acasă » Sport » Gruparea de sub Drăgana obține cea de-a patra victorie consecutivă: CFR Cluj II – Metalurgistul Cugir 0-2 (0-0)

Publicat în 22.11.2019 la ora 18:00

Metalurgistul Cugir continuă rezultatele excelente obținute în ultima vreme, gruparea de sub Drăgana reușind astăzi cea de-a patra victorie consecutivă, 2-0 (1-0), în deplasare cu CFR Cluj II, goluri marcate de Dicu (64), după o pasă venită de la antrenorul Lucian Itu, și M. Neagu (88, penalty).

Eroul întâlnirii a fost portarul cugirean R. Anton, ce a avut câteva intervenții magistrale, apărând și un penalty executat de Mailat (23).

• 0-2, MIN. 88: M. NEAGU a transformat un penalty, obținut de Dohotariu, după o cursă de 30 de metri

• 0-1, MIN. 64: DICU finalizează, după „piruetă” a antrenorului L. Itu, ce i-a pus o minge excelentă jucătorului cugirean

• În minutul 22, portarul R. Anton a apărat un penalty executat de Mailat!

Portarul oaspeților a mai avut în minutul 43 o intervenție de senzație, apărând în trei rânduri, în fața lui Golofca și Mailat, după un carambol. La reluare, același R. Anton a parat singur cu Golofca (52)! Gazdele au rămas în inferioritate în minutul 54.

În formația gazdelor evoluează Mailat și Golofca, în vreme ce la oaspeți absentează Vitinha și Bold.

CFR Cluj II: Hindrich – Rusu, Bălan, A. Ilie, Ispas, S. Luca, Simedru, Fica, Golofca, Mailat, Joca; rezerve Gal, Fărăcășan, Gadea, Al. Rus, Bucică, Tomșa, Derbac. Antrenor Dan Dobai.

Metalurgistul: R. Anton – Dohotariu (88, Contra), Șt. Radu, I. Grozav (90+2, B. Corojan), Șuteu – Șaucă, D. Casian, M. Neagu, Dicu, P. Păcurar, Itu (90, Voicu); rezerve N. Bănică, Baratky, Davidaș, Vitinha. Antrenor Lucian Itu.

Arbitri: R. Ciorbea (Sânpetru), G. Bedohazi (Sfântu Gheorghe), T. Biro Barna Tamas (Cernat); observatori I. Hotico(Baia Mare), L. Moga (Zalău).