cugirinfo, stiri cugir, informatii cugir

Acasă » Sport » Formaţia de sub Drăgana învinsă de „Virușii verzi”, în meciul de încheiere al cantonamentului centralizat: Sănătatea Cluj – Metalurgistul Cugir 3-2 (1-0)

Publicat în 10.02.2017 la ora 17:40

La încheierea cantonamentului centralizat, Metalurgistul Cugir a susţinut o partidă de verificare în deplasare cu Sănătatea Cluj, colega din Seria a 5-a a Ligii a 3-a, confruntare încheiată cu scorul de 3-2 (1-0).

„Viruşii verzi” au condus cu 2-0, metalurgiştii au egalat în actul secund, iar Sănătatea a înscris golul victoriei în finalul partidei disputate pe teren sintetic

Formaţia gazdă a deschis scorul în minutul 19 prin D. Bria, având avantaj la pauză, pentru ca la reluare, în minutul 55, Varodi să înscrie împotriva fostei sale echipe. Metalurgistul a reuşit însă să egaleze graţie reuşitelor semnate de Tătar (71) şi juniorul Codrea (79), iar în minutul 87 a marcat Bălătici pentru formaţia condusă de Marius Semeniuc.

Metalurgistul Cugir: Vlase – Bold, Itu, Tăban, Cioban – Şaucă, Marinoiu, Cl. Maftei, Tătar – Stoianof, Ad. Radu, iar după pauză au intrat Şuteu, Iovănescu, Codrea şi Udrea.

Următoarea partidă de verificare a grupării de sub Drăgana va fi în 14 februarie, cu AFC Unirea 1924 Alba Iulia, varianta propusă fiind tot la Cluj, pe teren sintetic. În altă ordine de idei, „alb-negrii” au anulat amicalul de sâmbătă, cu CNS Deva, din pricina probelmelor iscate de vremea nefavorabilă şi stării suprafeţelor de joc.