cugirinfo, stiri cugir, informatii cugir

Acasă » Sport » Echipa Școlii Gimnaziale Nr. 3 a câștigat finala etapei interzonale de fotbal desfășurată ieri la Cugir

Publicat în 21.10.2017 la ora 12:04

Sala de sport a orașului Cugir a găzduit ieri, 20 octombrie 2017, etapa interzonală la fotbal, competiție din cadrul Olimpiadei Naționale a Sportului Școlar.

La întrecere s-au prezentat patru echipe de elevi selectate din rândul claselor primare de la:  Școala Gimnazială Nr. 3 Cugir (prof. antrenor Cătălin Pașcanu și prof. Ioan Bașca);  Școala  Gimnazială „Avram Iancu” Alba Iulia (prof. Sorin Pop);  Școala gimnazială „Nicodim Ganea” Bistra (prof.  Dandea Tiberiu Boca) și Școala Gimnazială Săsciori (prof. Maria Ștefan). În urma jocurilor disputate (sistem eliminatoriu) s-au obținut următoarele rezultate:

• Școala Gimnazială Nr. 3 Cugir   –  Școala Gimnazială Bistra: 6 – 0
  • Școala Gimnazială „Avram Iancu” Alba Iulia – Școala Gimnazială Săsciori: 4 – 0
  • Școala Gimnazială Nr. 3 Cugir – Școala Gimnazială „Avram Iancu” Alba Iulia: 1 – 0
Clasamentul pe echipe este următorul: Locul I – Școala Gimnazială Nr. 3 Cugir; Locul II – Școala Gimnazială „Avram Iancu” Alba Iulia; Locul III – Școala Gimnazială Săsciori; Locul IV – Școala Gimnazială Bistra. Primele două echipe s-au calificat pentru următoarea competiție care se va desfășura la Alba Iulia. Golgeter:  Gabriel Cristea (Școala Gimnazială Nr. 3 Cugir – 4 goluri);  Cei mai buni portari: Alexandru Petrașcu -Școala Gimnazială „Avram Iancu” Alba Iulia și Robert Ileasă – Școala Gimnazială Nr. 3 Cugir.