cugirinfo, stiri cugir, informatii cugir

Acasă » Sport » Echipa de sub Drăgana, noul lider al Seriei a 4-a: Minerul Motru – Metalurgistul Cugir 1-4 (1-2)

Publicat în 02.04.2016 la ora 18:59

metalurgistul-cugir-minerul-motru-sep-2015Metalurgistul Cugir s-a impus fără probleme în deplasare cu  Minerul Motru, scor 4-1 (2-1), golurile cugirenilor fiind marcate de Necșulescu (penalty) – min. 5 și Itu (min. 14), Tăban (min. 49) și Cârstean (min. 55) și este noul lider al Seriei a 4-a, în urma eșecului neașteptat al celor de la ASU Poli Timișoara, care au cedat cu 1-0 pe terenul penultimei clasate, modesta CSO Filiași.

Elevii lui Călin Moldovan au bifat a  doua victorie consecutivă externă și au preluat șefia, având un punct avans față de ASU Poli.

• Cârstean, gol de la centrul terenului!

Gazdele au redus handicapul din lovitură liberă în minutul 31.

Imediat după pauză, Tăban a marcat iar pentru Metalurgistul, care are iarăși avantaj de două goluri.

În minutul 55, Cârstean a înscris un gol fabulos, cu un șut de la centrul terenului!

Echipa de sub Drăgana este invincibilă în retur și plasată pe poziţia secundă a Seriei a 4-a, înaintea meciului la două puncte de liderul ASU Poli Timişoara.