Rămâi conectat

Actualitate

Dosar penal pentru bărbatul din Cugir care l-a „curentat” pe tânărul din Hunedoara

Cugir INFO

Publicat

în

Ieri, 19 septembrie 2017, la ora 16:27, Poliţia Municipiului Orăștie a fost sesizată despre faptul că, în incinta unei staţii de alimentare cu carburanți din localitate, a avut loc o altercaţie între doi bărbaţi.

În urma sesizării, de urgenţă la fața locului s-a deplasat o patrulă de ordine publică, în urma cercetărilor poliţiştii stabilind că un tânăr în vârstă de 21 de ani, din comuna Beriu, a fost lovit în zona capului de către un bărbat de 42 de ani, din judeţul Alba. Conflictul dintre cei doi ar fi pornit de la o șicanare în trafic, pe DN 7, cei doi oprind autoturismele pe care le conduceau în incinta staţiei de carburanţi pentru a avea o discuție, care, din păcate, a degenerat.

Citește și: Un șofer din Cugir l-a lăsat „lat” pe un tânăr din Hunedoara, după ce i-a dat un pumn în „figură”. Incidentul s-a petrecut într-o stație de carburanți de pe DN 7

Tânărul în vârstă de 21 de ani a fost transportat cu o ambulanță la U.P.U. Orăștie, în vederea acordării îngrijirilor medicale, iar prezumtivul agresor, care a părăsit locul faptei înainte de sosirea echipajului de ordine publică, a fost identificat la scurt timp în trafic, pe o stradă din municipiul Orăştie, cu sprijinul unui echipaj de poliţie rutieră şi condus la sediul subunităţii de poliţie, pentru cercetări.

În cauză a fost  întocmit dosar penal sub aspectul comiterii infracţiunii de loviri sau alte violenţe, poliţiştii continuând cercetările pentru stabilirea cu exactitate a  cauzelor și împrejurărilor comiterii faptei.




Actualitate

Incendiu izbucnit într-un apartament dintr-un bloc de pe strada Constructorului: intervin pompierii militari din Sebeș și SVSU Cugir

Cugir INFO

Publicat

în

Detașamentul de Pompieri Sebeș și SVSU Cugir intervin pentru stingerea unui incendiu izbucnit la un apartament situat la etajul I al blocului nr. 6, de pe strada Constructorului.

Potrivit informațiilor preliminare, incendiul se manifestă la un apartament aflat la etajul 1 al unui imobil.

La locul intervenției au fost alocate două autospeciale de stingere cu apă și spumă, un echipaj de prim ajutor și un echipaj din cadrul Serviciului Voluntar pentru Situații de Urgență (SVSU) Cugir.

UPDATE 1: „Din blocul de locuințe au fost evacuate 10 persoane, nu sunt persoane surprinse in interiorul apartamentului”, a transmis ISU Alba.

UPDATE 2: „ Incendiul s-a manifestat in interiorul apartamentului pe o suprafață de aproximativ 50mp.

Bilanțul persoanelor:

– 9 persoane s-au autoevacuat;
– 2 persoane evacuate de catre pompieri.

La momentul de față incendiul este localizat, se intervine pentru stingerea tuturor focarelor existente”, a mai transmis ISU Alba.




Citește mai mult

Actualitate

Bărbat de 44 de ani din Cugir, reținut după ce a spart mai multe autoturisme și a furat bunuri de 6.000 de lei

Cugir INFO

Publicat

în

Luni, 29 iunie 2026, polițiștii de investigații criminale din cadrul Poliției Orașului Cugir au luat măsura reținerii, pentru 24 de ore, față de un bărbat, în vârstă de 44 de ani, din orașul Cugir, cercetat pentru săvârșirea infracțiunii de furt calificat.

Din cercetări a reieșit că, în noaptea de 4 decembrie 2025, bărbatul, în vârstă de 44 de ani, ar fi forțat sistemele de închidere a mai multor autoturisme parcate pe raza orașului Cugir și ar fi sustras documente și bunuri, fiind cauzat un prejudiciu de aproximativ 6.000 de lei.

În cursul zilei de azi, 30 iunie 2026, bărbatul va fi prezentat Parchetului de pe lângă Judecătoria Alba Iulia pentru dispunerea măsurilor legale.

Cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de furt calificat.




Citește mai mult

Actualitate

Administrație

Știri din zonă

Stiri din Alba

Știrea ta

Politică

Societate

Economie

Sport

Din județ

Cele mai citite știri

cugirinfo, stiri cugir, informatii cugir