cugirinfo, stiri cugir, informatii cugir

Acasă » Sport » Dansatorii cugireni au obținut nu mai puțin de 14 medalii la Concursul național de dans sportiv „Cupa Cetății”, de la Alba Iulia

Publicat în 11.04.2017 la ora 10:05

Sala de sport a Colegiului Național „Horia, Cloșca si Crișan” din Alba Iulia s-a dovedit a fi neîncăpătoare pentru doritorii de spectacol care au avut ocazia sâmbată, 8 aprilie 2017, să asiste la cea de-a IV-a ediție a „Cupei Cetății”, concurs național de dans sportiv organizat de clubul „Top Dance” din localitate, în colaborare cu Federația Română de Dans Sportiv.

Au luat startul peste 300 de perechi din întreaga țară, iar nivelul competițional a fost unul foarte ridicat. Cugirul a fost reprezentat de clubul „ProDance 2007” condus de antrenorul Sergiu Prodan, elevii acestuia reușind calificarea în 7 finale din cadrul competiției.Rezultatele pe categorii de vârstă și clasă valorică sunt următoarele:

Debutanți 8 – 9 ani: Balog Alexandru – David Daria – locul 4

Debutanti 10-11 ani:  Ploia Răzvan – Tomoiu Ștefania – locul 2

Clasa Hobby:  Luca Sebastian – Vințan Teodora – locul 6

Clasa E 6-11 ani: Prodan Eric – Măieraș Castilia – locul 5

Clasa E 16-35 ani: Stoian Robert – Baltă Luisa – locul 2 standard și locul 5 Latino

Clasa E 16-35 ani: Stoian Radu – Vesa Bianca – locul 1 Latino

Felicitari sportivilor, antrenorului si multă bafta la competițiile ce vor urma!