cugirinfo, stiri cugir, informatii cugir

Acasă » Sport » CSO s-a clasat pe locul secund la turneul de handbal pentru junioare 4, disputat astăzi la Cugir

Publicat în 12.12.2015 la ora 21:00

cso-cugir-handbal-junioare-dec-2015Astăzi 12 decembrie, la Cugir, s-au disputat întâlnirile de handbal feminin, contând pentru campionatul național de junioare 4, turneu la care au luat parte 5 echipe, după cum urmează: CSO Cugir, CSȘ Hunedoara 1, CSȘ Hunedoara 2, CS Vulcan, CSȘ Petroșani.

Competiția este organizată sub egida Federației Române de Handbal, reprezentată de Dan Nicolae, secretar AJH Hunedoara, iar ultima etapă este prevăzută la începutul lunii martie a anului viitor, la Deva.

Partidele ce au avut loc în cadrul etapei a doua a întrecerii juvenile au fost găzduite de Sala de Sport a Școlii Generale Nr. 3, clasamentul final fiind următorul: 1. CSȘ Petroșani, 2. CSO Cugir, 3. CSȘ Hunedoara 1, CS Vulcan, 5. CSȘ Hunedoara 2.

Echipa de sub Drăgana a câștigat 3 partide, pierzând cu liderul CSȘ Petroșani. Antrenorii Petru Micu și Ioan Bașca au mizat pe efectivul format din Alina Romaniuc, Elena Moldovan, Karina Roman, Luiza Tomoșoiu, Adnana Căprariu, Eliza Fleșeriu, Daria Cibian, Mara Olinovici, Roxana Dărăban, Ioana Bulbucan, Ioana David, Ioana Miș.

Rezultate: CS Vulcan – CSO Cugir 9-17, CSȘ Petroșani – CSȘ 1 Hunedoara 18-6, CSȘ Hunedoara 2 – CS Vulcan 2-15, CSO Cugir – CS Petroșani 11-17, CSȘ Hunedoara 1- CSȘ 2 Hunedoara 9-2, CSȘ Petroșani – CSȘ 2 Hunedoara 19-2, CSȘ Hunedoara 1 – CS Vulcan 15-6, CSȘ Hunedoara 2 – CSO Cugir 4-17, CS Vulcan – CSȘ Petroșani 6-17, CSO Cugir – CSȘ 1 Hunedoara 22-17.