cugirinfo, stiri cugir, informatii cugir

Acasă » Sport » Atletul cugirean, Vasile Hârjoc s-a clasat pe locul I la semimaratonul de la Arad, categoria 60+

Publicat în 15.06.2015 la ora 19:13

Vasile-Harjoc-iunie-2015În cadrul concursului „Maratonul, semimaratonul și crosul Aradului – 2015”, desfășurat zilele trecute la Arad, cunoscutul atlet cugirean Vasile Hârjoc a repurtat un nou succes reușind să se claseze pe locul I la proba de semimaraton – 21,097 km.

La categoria 60 de ani +, Hârjoc a trecut primul linia de sosire cu timpul de 01:31:25.00, un rezultat îmbunătățit față de ediția precedentă de la București, când a reușit să ocupe locul al doilea cu timpul de 01:32:56.00.

În clasamentul general al concursului, alergătorul de la poalele Drăganei a ocupat locul 15. El a primit de la organizatori și o medalie având ca simbol Cetatea Aradului. Următoarea încercare pentru Hârjoc o reprezintă Campionatul Național de Pistă, unde acesta va concura pentru probele de 5000 m și 10.000 m pistă, probe la care sportivul a mai luat parte și la care a obținut rezultate foarte bune.