cugirinfo, stiri cugir, informatii cugir

Acasă » Sport » „Amical” spectaculos sub Dealul Feleacului: „U” Cluj – Metalurgistul Cugir 4-4 (1-4)

Publicat în 07.02.2018 la ora 14:34

Metalurgistul Cugir a remizat, astăzi, într-o spectaculoasă partidă de verificare cu „U” Cluj, colega de serie și liderul din C5, după ce a condus cu 4-1 la pauză!

Gruparea de sub Drăgana a început fulminant confruntarea cu trupa lui Adrian Falub, startul perfect fiind concretizat de reușitele lui Șaucă (5), Codrea (12) și Făgărășanu (22). „Șepcile roșii” au avut o tresărire de orgoliu, au redus ecartul prin Lemnaru (24), însă Făgărășanu, golgheterul Ligii a 3-a, și-a trecut în cont dubla, marcând în minutul 27 și ducând scorul la 4-1, după o jumătate de oră fabuloasă a „roș-albaștrilor”.

La reluare, amfitrionii au avut și ei o perioadă de grație și au reușit să întoarcă scorul, marcând prin C. Ene (46), Onicaș (54) și același Lemnaru (74), în tabăra gazdă intervenind o eliminare în minutul 65.

Metalurgistul Cugir încheie vineri cantonamentul centralizat, cu o altă întâlnire de verificare, pe teren propriu, cu CS Hunedoara.