cugirinfo, stiri cugir, informatii cugir

Acasă » Sport » Al doilea eșec consecutiv pentru formaţia de sub Drăgana: Gaz Metan Mediaş II – Metalurgistul Cugir 3-2 (3-1)

Publicat în 05.05.2017 la ora 20:18

Metalurgistul Cugir a suferit, astăzi, al doilea eșec consecutiv, pierzând în deplasare cu satelitul prim-divizionarei Gaz Metan Mediaş, scor 2-3 (1-3), după o primă jumătate de oră de coșmar pentru formația lui Călin Moldovan.

Practic, „roș-albaștrii” au început jocul de la 0-3, în primele 30 de minute „găzarii” punctând în trei rînduri, prin Coșerean (11 – penalty), Olaru (25), Țili (29 – penalty). Călin Moldovan a început cu o formulă de echipă ce a cuprins 4 juniori (Vlase, Maftei, Tudor și Cioban), Tătar fiind trecut fundaș dreapta în absența lui Bold.

• Dublă Stoianof și multe ratări!

Cugirenii și-au revenit după dușul rece și au declanșat cursa de urmărire, punctând până la pauză prin golgheterul Stoianof, ce a marcat în minutul 44, transformând a treia lovitură de pedeapsă a primului mitan.

Experimentatul atacant a înscris și în minutul 60, ajungând la „cota” unsprezece în acest sezon, scorul s-a strâns, însă ratările au fost punctul nevralgic al vizitatorilor, care au irosit o sumedenie de ocazii de egalare.

Metalurgistul: Vlase –  Tătar, Cl. Maftei, Itu,  Cioban – Şaucă, L. Tudor, Măd. Popa, Şuteu – Tăban, Stoianof; rezerve Ciubotariu, Udrea,  Marinoiu, Iovănescu, Varodi, Ad. Radu, Bold. Antrenor Călin Moldovan.