Acasă » Sport » Sâmbătă, 10 iunie 2017, Arena „CSO” din Cugir va găzdui finala județeană a Cupei României şi festivitatea de premiere a fotbalului amator din Alba

Sâmbătă, 10 iunie 2017, Arena „CSO” din Cugir va găzdui finala județeană a Cupei României şi festivitatea de premiere a fotbalului amator din Alba

Publicat în 07.06.2017 la ora 13:02

Arena „CSO” din orașul Cugir, cel mai modern stadion din judeţ, va fi sâmbătă, 10 iunie 2017, în premieră, gazda unor evenimente de seamă în fotbalul judeţean. Acţiunea organizată de Asociaţia Judeţeană de Fotbal Alba are punct culminant finala Cupei României, ediţia 2017-2018 dintre Şurianu Sebeş şi Viitorul Spicul Daia Română, programată la ora 17.30.

Programul zilei cuprinde ultimele jocuri din cadrul Campionatului Speranţelor, cu începere de la ora 10.00. La ora 16.30 este prevăzută festivitatea de premiere a finalului de sezon, pentru echipele aflate pe podium, dar şi pentru jucătorii remarcaţi în toate competiţiile organizate de AJF Alba.

Dar iată programul zilei, conform AJF Alba:

Marea finală se va disputa sâmbătă 10 iunie 2017, pe arena CSO din orașul Cugir, începând cu ora 17:30.

Programul zilei de sâmbătă este următorul:

Începând cu ora 10:00 pe arena CSO se va da startul fazei finale a Campionatului Speranțelor „Dragoș Damian”

Ora 16:30 – Festivitatea de premiere la următoarele competiții: liga a IV-a, liga a V-a, juniori U-19, juniori U-17, juniori U15, juniori U-13, juniori U-11 și Campionatul Speranțelor, oferindu-se următoarele premii: locul I, locul II, locul III, trofeul Fair Play, golgheter. Echipele sunt obligate să trimită reprezentanții (jucători și oficiali) echipei pentru a ridica premiile și să transmită numele persoanei delegate, CNP, seria și numărul cărții de identitate, până vineri – 9 iunie 2017-.

Campioana ligii a IV-a – ACS Șurianu 1945 Sebeș; (1 trofeu, 1 diplomă, 22 medalii, 22 tricouri și 2 mingi)

Campioana ligii a V-a, Seria 1 – AS Voința Stremț; (1 trofeu,1 diplomă, 22 medalii, 22 tricouri și 2 mingi)

Campioana ligii a V-a, Seria 2 – CS Arieșul Apuseni Baia de Arieș; (1 trofeu, 1 diplomă, 22 medalii, 22 tricouri și 2 mingi)

Campioana ligii a V-a, Seria 3 – CS Cuprirom Abrud; (1 trofeu,1 diplomă, 22 medalii, 22 tricouri și 2 mingi)

Campioana juniorilor U-19 – CS Zlatna; (1 trofeu, 1 diplomă, 22 medalii, 22 șepci și 2 mingi)

Campioana juniorilor U-17 – CS Olimpia Aiud; (1 trofeu, 1 diplomă, 22 medalii, 22 șepci și 2 mingi)

Campioana juniorilor U-15 – AFC Unirea 1924 Alba Iulia; (1 trofeu, 1 diplomă, 20 medalii, 20 șepci, 20 de pachete cu rechizite școlare și 2 mingi)

Campioana juniorilor U-13 – LPS Sebeș; (1 trofeu, 1 diplomă, 20 medalii, 20 șepci,20 de pachete cu rechizite școlare și 2 mingi)

Campioana juniorilor U-11 – ACS Juniorul Aiud; (1 trofeu, 1 diplomă, 15 medalii, 15 șepci, 15 pachete cu rechizite școlare și 2 mingi)

Campioana Campionatului Speranțelor – ACS Juniorul Aiud / AFC Unirea 1924 Alba Iulia / CSO Cugir; (1 trofeu, 1 diplomă, 15 medalii, 15 șepci, 15 pachete cu rechizite școlare și 2 mingi)

Locul II, liga a IV-a – CS Ocna Mureș; (1 trofeu, 1 diplomă, 22 medalii și 1 minge)

Locul II, liga a V-a, Seria 1 – AS Nicolae Linca Cergău; (1 trofeu, 1 diplomă, 22 medalii și 1 minge)

Locul II, liga a V-a, Seria 2 – AS Mureșul Gâmbaș; (1 trofeu, 1 diplomă, 22 medalii și 1 minge)

Locul II, liga a V-a, Seria 3 – CS Zlatna; (1 trofeu, 1 diplomă, 22 medalii și 1 minge)

Locul II, juniori U-19 – CSȘ Blaj; (1 trofeu, 1 diplomă, 22 medalii și 1 minge)

Locul II, juniori U-15 – AS FC Rival Alba Iulia; (1 trofeu, 1 diplomă, 20 medalii și 1 minge)

Locul II, juniori U-13 – AS Unirea Juniors Alba Iulia; (1 trofeu, 1 diplomă, 20 medalii și 1 minge)

Locul II, juniori U-11 – CS Zlatna; (1 trofeu, 1 diplomă, 15 medalii și 1 minge)

Locul II, Campionatul Speranțelor – ACS Juniorul Aiud / AFC Unirea 1924 Alba Iulia / CSO Cugir;  (1 trofeu, 1 diplomă, 15 medalii și 1 minge)

Locul III, liga a IV-a – ACS Viitorul Spicul 2014 Daia Română; (1 trofeu, 1 diplomă, 22 medalii și 1 minge)

Locul III, liga a V-a, Seria 1 – ACS Industria Galda; (1 trofeu, 1 diplomă, 22 medalii și 1 minge)

Locul III, liga a V-a, Seria 2 – AFC Metalu 2016 Aiud; (1 trofeu, 1 diplomă, 22 medalii și 1 minge)

Locul III, liga a V-a, Seria 3 – ACS Mureșul Vințu de Jos; (1 trofeu, 1 diplomă, 22 medalii și 1 minge)

Locul III, juniori U-19 – CS Olimpia Aiud; (1 trofeu, 1 diplomă, 22 medalii și 1 minge)

Locul III, juniori U-15 – LPS Sebeș; (1 trofeu, 1 diplomă, 20 medalii și 1 minge)

Locul III, juniori U-13 – ACS Industria Galda; (1 trofeu, 1 diplomă, 20 medalii și 1 minge)

Locul III, juniori U-11 – ACS Sebeș 2014; (1 trofeu, 1 diplomă, 15 medalii și 1 minge)

Locul III, Campionatul Speranțelor – ACS Juniorul Aiud / AFC Unirea 1924 Alba Iulia / CSO Cugir; (1 trofeu, 1 diplomă, 15 medalii și 1 minge)

Trofeul Fair – Play, liga a IV-a: CS Rapid CFR Teiuș; (1 trofeu, 1 diplomă și 1 minge)

Trofeul Fair – Play, liga a V-a, Seria 1: AS Viitorul Biia; (1 trofeu, 1 diplomă și 1 minge)

Trofeul Fair – Play, liga a V-a, Seria 2: AS Progresul Fărău; (1 trofeu, 1 diplomă și 1 minge)

Trofeul Fair – Play, liga a V-a, Seria 3: CS Navobi Alba Iulia; (1 trofeu, 1 diplomă și 1 minge)

Golgheter, liga a IV-a: Drăgan Valentin – ACS Șurianu 1945 Sebeș; (1 trofeu, 1 diplomă și 1 minge)

Golgheter, liga a V-a, Seria 1: Cioară Alexandru – ACS Industria Galda; (1 trofeu, 1 diplomă și 1 minge)

Golgheter, liga a V-a, Seria 2: Dup Denis – CS Arieșul Apuseni Baia de Arieș; (1 trofeu, 1 diplomă și 1 minge)

Golgheter, liga a V-a, Seria 3: Cîmpean Alin – CS Zlatna; (1 trofeu, 1 diplomă și 1 minge)

Golgheter, juniori U-19: Cociș Ioan – CS Ocna Mureș; (1 trofeu, 1 diplomă și 1 minge)

Golgheter, juniori U-17: Pitea Răzvan – CS Olimpia Aiud; (1 trofeu, 1 diplomă și 1 minge)

Golgheter, juniori U-15: Miclea Cătălin Mario – AFC Unirea 1924 Alba Iulia; (1 trofeu, rechizite școlare, 1 diplomă și 1 minge)

Golgheter, juniori U-13: Stănilă Darius – LPS Sebeș; (1 trofeu, rechizite școlare, 1 diplomă și 1 minge)

Golgheter, juniori U-11: Glonț Ștefan – ACS Sebeș 2014; (1 trofeu, rechizite școlare, 1 diplomă și 1 minge)

Golgheter, Campionatul Speranțelor: Se va afla după ultima etapă din 10 iunie 2017. (1 trofeu, rechizite școlare, 1 diplomă și 1 minge)

Cel mai tehnic jucător, Campionatul Speranțelor: Se va afla după ultima etapă din 10 iunie 2017; (1 trofeu, rechizite școlare, 1 diplomă și 1 minge)

Cel mai bun portar, camp. speranțelor: Se va afla după ultima etapă din 10 iunie 2017 (1 trofeu, rechizite școlare, 1 diplomă și 1 minge).

După finala Cupei României va avea loc festivitatea de premiere în care vor fi acordate următoarele premii:

Câștigătoarea Cupei României, faza județeană, ediția 2017-2018: ACS Viitorul Spicul 2014 Daia Română / ACS Șurianu 1945 Sebeș (1 trofeu, 1 diplomă, 22 medalii, 22 tricouri și 2 mingi);

Finalista Cupei României, faza județeană, ediția 2017-2018: ACS Viitorul Spicul 2014 Daia Română / ACS Șurianu 1945 Sebeș (1 trofeu, 1 diplomă, 22 medalii și 1 minge);

Jucătorul Finalei Cupei României, faza județeană, ediția 2017-2018 (1 trofeu, 1 diplomă și 1 minge)

Arbitrii Finalei Cupei României, faza județeană, ediția 2017-2018 (1 trofeu și 1 diplomă);

Observatorul Finalei Cupei României, faza județeană, ediția 2017-2018 (1 trofeu și 1 diplomă).

Acest articol a fost citit de 106 ori

Sâmbătă, 10 iunie 2017, Arena „CSO” din Cugir va găzdui finala județeană a Cupei României şi festivitatea de premiere a fotbalului amator din Alba
5 (100%) 1 vote

Comentarii

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Completează termenul lipsă * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.