Acasă » Sport » Festivitate de premiere organizată de AJF Alba, pentru laureatele din judeţ, pe Arena „CSO” din Cugir

Festivitate de premiere organizată de AJF Alba, pentru laureatele din judeţ, pe Arena „CSO” din Cugir

Publicat în 10.06.2017 la ora 19:58

Şi în acest an, AJF Alba a organizat, de data aceasta pe Arena „CSO” din orașul Cugir, festivitatea de premiere a competiţiilor fotbalului amator din judeţ, manifestarea desfăşurându-se înaintea finalei Cupei României, dintre Viitorul Spicul Daia Română şi Şurianu Sebeş, ce a tras cortina peste stagiunea 2016-2017.

„Sărbătoarea fotbalului judeţean” a adunat echipele campioane la diferite paliere competiţionale, dar şi golgheterii diverselor eşaloane fotbalistice, sub Drăgana strângându-se laureaţii acestui sezon, golgheterii, dar şi echipele ce s-au remarcat la capitolul sportivitate.

Dar iată premiile oferite de AJF:

• Liga a IV-a: Şurianu Sebeş (campioană), CS Ocna Mureş (locul doi), Viitorul Spicul Daia Română (locul trei);

• Liga a V-a, Seria 1: Voinţa Stremţ (campioană), Nicolae Linca Cergău (locul doi), Industria Galda 2 (locul trei);

Seria a 2-a: Arieşul Apuseni Baia de Arieş (campioană), Mureşul Gîmbaş (locul doi), Metalul Aiud (locul trei);

Seria a 3-a: Cuprirom Abrud (campioană), CS Zlatna (locul doi), Mureşul Vinţu de Jos (locul trei) – toate Liga a V-a;

• Under 19: CS Zlatna (campioană), CIL Blaj (locul doi), Olimpia Aiud (locul trei);

• Under 17: Olimpia Aiud (campioană);

• Under 15: Unirea 1924 Alba Iulia (campioană), Rival Alba Iulia (locul doi), LPS Sebeş (locul trei);

Under 13: LPS Sebeş (campioană), Unirea Juniors Alba Iulia (locul doi), Industria Galda (locul trei);

• Under 11: Juniorul Aiud (campioană), CS Zlatna (locul doi), ACS Sebeş 2014 (locul trei)

• Cupa României (Şurianu Sebeş sau Viitorul Spicul Daia Română), finalista, jucătorul finalei, brigada de arbitri şi observatorul;

• Campionatul Speranţelor „Dragoş Damian”: câştigătoarea, locul secund şi locul trei (AFC Unirea 1924 Alba Iulia, CSO Cugir şi Juniorul Aiud), golgheter, cel mai tehnic jucător, cel mai bun portar;

• Fair Play: Rapid CFR Teiuş (Liga a IV-a), Viitorul Biia (Seria 1), Progresul Fărău (Seria a 2-a), Navobi Alba Iulia (Seria a 3-a); *Golgheteri:

Valentin Drăgan (Şurianu Sebeş) – Liga a IV-a,

Ioan Cociş (CS Ocna Mureş) – Under 19,

Alexandru Cioară (Industria Galda, Seria 1),

Denis Dup (Arieşul Apuseni, Seria a 2-a),

Alin Cîmpean (CS Zlatna, Seria a 3-a),

Răzvan Pitea (Olimpia Aiud) – Under 17,

Cătălin Mario Miclea (AFC Unirea 1924 Alba Iulia) – Under 15,

Darius Stănilă (LPS Sebeş) – Under 13,

Ştefan Glonţ (ACS Sebeş 2014)  – Under 11.

Premiile au constat în trofee, diplome, medalii, tricouri, mingi, şepci, rechizite şcolare, în funcţie de locurile din ierarhie. Vacanţă plăcută!

Acest articol a fost citit de 223 ori

Festivitate de premiere organizată de AJF Alba, pentru laureatele din judeţ, pe Arena „CSO” din Cugir
5 (100%) 1 vote

Comentarii

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Completează termenul lipsă * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.